Adriana: Nejitalštější české těstoviny z Litovle

Adriana: Nejitalštější české těstoviny z Litovle

Publikováno: 18. března 2010
Štítky: , ,

Reklama na těstoviny Adriana, která vás rozhodně nenechá  netečnými! Minimálně zpozorníte a zadíváte se na televizi s otázkou „O co vlastně jde?“ A to je přesně to, co by dobrá reklama měla umět. Nepamatuji si, že bych viděl moc podobných projektů jako spot na těstoviny Adriana, které běžely v televizi, na internetu je situace trochu jiná. Zajímavý je i průvodní text k reklamě Adriana:

Reklama hnutí Viva Littovella – speciale. Díky assistenza našeho sponzora, výrobce nejitalštějších českých těstovin Adriana, jsme natočili reklamma, která představí poselství a požadavky hnutí Viva Littovella široké české veřejnosti. Díky Adriano! Grazie Adriana! Toto je verze speciále, kde je dlouhá scéna s mou mamma. Ti amo, mamma!!!
Váš Luca Donatello (dříve Lukáš Donutil)

Líbí se mi založení spektakulárního hnutí Viva Littovella za odtržení města Litovle od České republiky z jednoduchého důvodu – protože je víc italské než české. Nakonec, seznamte se s peticí přímo od autorů:

BON GIORNO!
Vítám vás na stránkách de la internetto hnutí VIVA LITTOVELLA,
které usiluje o separaci města Litovle od Čeka Republica
a jeho připojení k Itálii.
Proč? Protože naše město je víc ITALIANO než ČEKO! Potkáte u nás temperamentní muže a feminy krásnější než Claudia Cardinale, můžete nasednout do gondolla a proplout se po vodních kanálech a taky si pochutnat na neitalštějších českých těstovinách Adriana. Jen u nás, kde je všechno italiáno, může vzniknout něco tak perfetto pro vaše gusto!
Proto jsme sepsali petizione a založili hnutí,
které v EU prosadí naši italskou identitá!
Ať žije samostatnost! Viva autonomia! Viva Littovella!
Váš Luca Donatello (dříve Lukáš Donutil)
presidente de la petizione
(převzato z webu http://www.vivalittovella.it/)

Používání čechoitalštiny je další drobnost, která posouvá reklamu Adriana dál. Do celkového konceptu dobře zapadá i titulování představitele hlavní role Luca Donatello. Lukáš Donutil nás ve spotu na „nejitalštější české těstoviny“ Adriana provede tak trochu jiným městem Litovle, ve kterém můžete vidět gondolu v kanálu, klasickou italskou cafeterii, nezbytné motorky a samozřejmě italské těstoviny. Prostě taková malá Itálie v Čechách.

Normální (zkrácená) verze reklamy Adriana: nejitalštější české těstoviny která běží v televizi: