Always: I transvestité chtějí své měsíčky

Always: I transvestité chtějí své měsíčky

Publikováno: 11. srpna 2011
Štítky: , , ,

Virál na dámské hygienické vložky Always je natolik kontroverzní, že od něj dává společnost Procter & Gamble raději rychle ruce pryč. Částečně je to jistě způsobené i poměrně negativní reakcí veřejnosti. Otázkou je proč?

Video s názvem „Crying“ (pláč) vzniklé v londýnské agentuře Leo Burnett představuje některé z nejlepších transvestitů ve východním Londýně (informace od autorů) v podivuhodné roli. Jak plni bolesti a smutku prožívají skutečnost, že je jim odepřena menstruace, přestože po ní viditelně touží. Always resp. Procter & Gamble se zřejmě na poslední chvíli zalekli následků, které by podobný humor mohl mít u jisté části veřejnosti, a od virálu se distancují. Škoda, protože v opačném gardu to funguje docela dobře a servítky se neberou, jak ukázaly spoty pro Prague Pride 2011.

There are some people, who’d love to have period.
(Existují lidé, kteří by rádi měli menstruaci.)
Have a happy period. Always.

V podobné situaci se nedávno ocitla značka Skittles, která také oficiálně nic neví o videu s novomanželskou souloží provázenou výstřikem svých bonbónků. Když už něco podobného natočím a pustím do světa, bylo by dobré mít alespoň odvahu se  k tomu hlásit.