Anonymous: První oficiální kybernetická válka

Anonymous: První oficiální kybernetická válka

Publikováno: 25. ledna 2012
Štítky: , , , ,

My jsme Anonymous. Jsme Legie. Neodpouštíme. Nezapomínáme. Můžete nás očekávat. Přidejte se k nám. Těmito slovy končí prakticky každá výzva hnutí Anonymous, jehož vznik se datuje někam k roku 2003. Anonymous je skupina hackerů, kteří prostřednictvím DoS (Denial of Service) nebo spíše DDoS (Distributed DoS) zabraňují přístupu na vybrané weby, a podle svých vlastních slov z nich i kradou data. Nechme teď stranou, že by spíše sedělo označení cracker, médii zažitá terminologie pro takové chování je hacker.

Aktivita hackerů z Anonymous, kteří sami sebe označují za anonymní a na sobě nezávislé nehierarchické hnutí, nabrala na obrátkách po zablokování top serveru pro sdílení dat Megaupload.com ze strany FBI. (Mimochodem nedávno jsme tady měli na Megaupload reklamu.) Zatčení provozovatele Megauploadu a zablokování webu souvisí s problémem ochrany autorských práv, resp. práv a hlavně úniku zisků nahrávacích a distribučních společností. Je součástí kampaně za SOPA (Stop Online Piracy Act) a PIPA (Protect IP Act) – návrhu amerického zákona, který má omezit počítačové pirátství právě v zájmu distribučních společností. Proti tomu se zvedla vlna nevole napříč internetem, Wikipedie například na protest odstavila na 24 hod své servery.

Na vzniklou situaci rychle reaguje hnutí Anonymous a částečně se tak staví do role novodobých mstitelů = ochránců „slabých a utiskovaných“. Ihned po zablokování Megauploadu napadli a vyřadili z provozu stránky FBI, Bílého domu, Amerického sdružení filmového průmyslu, Asociace fonografického průmyslu, ministerstva spravedlnosti a vydavatelství Universal Music a Warner Music. V České republice jim podařilo zablokovat stránky České protipirátské unie, na Slovensku strany 99%, které vyčítají kradení cizích myšlenek, a mají následovat další.

Ve svých posledních spotech vyhlásili první oficiální kybernetickou válku, vyzývají k účasti na svých protestech a dávají zájemcům k dispozici i postupy jak účinně napadnout vybrané weby. Prvním cílem se prý má stát Facebook (proč?), na který hackeři chystají cílený útok.

„Lidé z celého světa, my jsme Anonymous. Nastal čas a vypukla on-line válka. Vy jste veřejnost a já mám pro vás návrh. Líbilo by se vám být součástí protestů v první oficiální kybernetické válce? Anonymous je v rukou nás všech. Je čas k akci. Operace BlackOut právě probíhá a každý se jí může zúčastnit podle návodu, který poskytneme. Prvním terčem je Facebook.“

Rok 2012 má být podle Mayského kalendáře koncem světa, resp. koncem světa tak jak ho známe. Poslední datum v Mayském kalendáři je 21. prosince 2012. V souvislosti s Anonymous, kybernetickou válkou a současnou turbulencí okolo svobody na internetu máme k takové předpovědi o něco blíž, než se možná mohlo ještě před měsícem zdát…

Zdravíme vás, my jsme Anonymous.
Vy, kteří se nás snažíte odhalit-vězte:

Jsme učitelé a lékaři.
Jsme právníci a soudci.
Jsme vojáci a hasiči.
Jsme tovární dělníci, jsme popeláři a úklidové čety.
Jsme inženýři a IT specialisté.
Jsme zoufalí a opuštění, které míjíte na ulici.
Jsme milionáři, kteří mají svědomí.
Jsme policisté, kteří se odváží vzepřít ilegálním rozkazům.
Jsme vlastenci, kteří odmítají slepě poslouchat a dívat se jinam.
My jsme šedivé stáří i nová krev mládí.
My jsme vaše matky, dcery, synové a otcové.

Všem lidem na všech úrovních státní moci, vládních agentur, armády a médií:
Žijete pod diktátem policejního státu, ovládaného korporacemi a obchodníky. Vaše vlády už padly – byly svrženy zevnitř. Rozsah korupce již není možné řešit jakýmikoliv volbami, které nám nabízíte.

Vlády, které nehodlají sloužit potřebám lidí, nemají právo na existenci. Je vaší povinností vytvořit opozici vůči nezákonné oligarchii, která uchopila moc a zneužívá ji ve prospěch vlastních zisků a zájmů. Je na vás projevit nesouhlas, klidně a veřejně, slovy i činy. Je to vaše vlastenecká povinnost postavit se proti tyranským a despotickým systémům, které pomáhala vytvořit chamtivost a apatie.

Jejich demonstrace síly je pouze ukázkou jejich slabosti. Ukažme jim, jak silní dovedeme být my! Prostřednictvím nenásilného odporu můžeme vyhrát. Pokud neprojevíte svůj nesouhlas, vaše děti vyrostou ve státě založeném na sociálním darwinismu a absolutní moci nelegitimní oligarchie, kde politici jsou pouze prostitutky a vykonavatelé vůle korporací. Pokud neprojevíte svůj nesouhlas, příští generace budou znát vaši zemi jako krajinu beznaděje, ve které svobodu slova a práva určuje bohatství. Pokud neprojevíte svůj nesouhlas, každý voják, který padl ve službě vaší vlasti, zemřel pouze za absolutní zisky z korupce, pouze jako žoldák soukromé armády bank, spekulantů a nadnárodních korporací.

Pokud nechcete vidět realitu těchto slov – spěte dál. Odpočívejte v pokoji, dokud se nevzbudíte do absolutní tyranie. Ale pokud jste si vědomi pravdivost těchto prohlášení, pokud tohle není svět, který chcete zanechat svým blízkým, vězte:
Každý může být Anonymous.

Zkorumpovaní se nás bojí,
poctiví nás podporují
stateční se k nám přidávají….
Nejsme soukromá armáda žádného náboženství, vlád, politiků ani kult.
Jsme lidé, jediný systém.

Vyzýváme všechny občany:
Shánějte, sdílejte a archivujte všechna data o špinavostech, korupci a zneužívání moci!
Musíme projevit nesouhlas!

My jsme Anonymous.
Jsme Legie.
Neodpouštíme.
Nezapomínáme.
Můžete nás očekávat.
Přidejte se k nám.

[zdroj: www.youtube.com/user/anonczech]

Internetová válka #OpMegaupload #OpBlackout #Anonymous #opmegaupload #FF #StopSOPA #KillPIPA #Anonymous #fridayfollow