Apple: Think Different (RIP Steve Jobs)

Apple: Think Different (RIP Steve Jobs)

Publikováno: 6. října 2011
Štítky: , , ,

Na památku Steva Jobse přinášíme reklamu z kampaně Apple Think Different, jedné z nejúspěšnějších kampaní v historii reklamy vůbec. Během 90. let byl Apple v krizi, a pouze s kampaní Think Different se jim podařilo z této krize dostat. Jak řekl Steve Jobs: „Trvalo to jen 15… 30… možná 60 sekund na obnovení kultovní image Apple, která se ztratila v 90. letech“.

RIP Steve Jobs, vizionář a génius.

V reklamě se postupně objeví: Albert Einstein, Bob Dylan, Martin Luther King, Jr., Richard Branson, John Lennon (s Yoko Ono), Buckminster Fuller, Thomas Edison, Muhammad Ali, Ted Turner, Maria Callas, Mahatma Gandhi, Amelia Earhart, Alfred Hitchcock, Martha Graham, Jim Henson, Frank Lloyd Wright a Pablo Picasso. Poslední je záběr na mladou dívku jménem Shaan Sahota, která otevře zavřené oči, jako by viděla nové možnosti před sebou.

„Here’s to the crazy ones. The misfits. The rebels. The troublemakers. The round pegs in the square holes. The ones who see things differently. They’re not fond of rules, and they have no respect for the status quo. You can quote them, disagree with them, glorify and vilify them. About the only thing you can’t do is ignore them because they change things. They push the human race forward. And while some may see them as crazy, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.“

Steve Jobs: Kdyby byl dnešek můj poslední den (If today were the last day of my life)

„Lidé často nevědí, co chtějí, dokud jim to neukážete.“ (Steve Jobs)

Nezapomeňte ani na reklamu Apple Macintosh 1984 s Jobsovým vysněným projektem počítače ovládaného (na tehdejší dobu revolučně) pouze pomocí menu a myši.