BMW: Inovace v garáži (BMW Vision EfficientDynamics)

BMW: Inovace v garáži (BMW Vision EfficientDynamics)

Publikováno: 17. května 2011
Štítky: , , , ,

Futuristická reklama BMW Vision EfficientDynamics, automobil budoucnosti stojící na inovacích. BMW Vision EfficientDynamics byl představen na autosalonu ve Frankfurtu v roce 2009, a automobilka ho nyní chystá do výroby.

Žárovka byla vynalezena v garáži.
Osobní počítač byl vynalezen v garáži.
Mnoho skvělých inovací spatřilo světlo světa v garážích.
Některé v nich prostě parkují.

Samotný model BMW Vision Efficient Dynamics vypadá tak zajímavě, že na něm jde bez problémů postavit vizuálně zajímavá reklama. Minipříběh o inovacích v garáži je už jen třešnička na dortu, přesto dodává spotu šmrnc.

Nižší spotřeba, větší radost z jízdy.

Hybridní pohonný systém, který dokáže srazit spotřebu na 3,8 l při zrychlení z nuly na sto za 4,8 s? Klidně bych tam tučně vystavil jen samotný text.

Auto je pouze 1,24 m vysoké s aerodynamickým koeficientem 0.22. Hybridní pohonný systém kombinuje úsporný tříválcový turbo diesel se synchronním elektromotorem na přední nápravě a dalším elektromotorem na zadní nápravě. Celkový výkon systému tak může být 241 kW (328 koní). Zrychlení z 0 na 100 km/h tak auto zvládne během 4,8 vteřiny, ale průměrná spotřeba se přitom má pohybovat na 3,76 l/100 km při emisích 99 g/km.
[zdroj: www.hybrid.cz]

Pokud se vám BMW Vision EfficientDynamics líbí, podívejte se na video s jeho představením. BMW plug-in hybrid sports car approved for production:

Další informace o modelu BMW Vision Efficient Dynamics najdete na oficiálních stránkách automobilky.