Chodicilide.cz: Nedejte na první dojem (taxikář, akrobat, horolezec)

Chodicilide.cz: Nedejte na první dojem (taxikář, akrobat, horolezec)

Publikováno: 3. ledna 2014
Štítky: ,

Chodící lidé se vrací zpátky na zem, do reálného světa. Zatímco v roce 2010 kampaň Nadace Sirius Chodicilide.cz dělila lidi na „chodiče“ a „lítače“, v další fázi kampaně jde o to ukázat skutečné příběhy lidí se zdravotním postižením. Jan Říha je nevidomý horolezec, který dokázal pokořit řadu vrcholů, Petr Valchář je vozíčkář, který hraje v představení plném akrobatických prvků a Daniel Pilař je neslyšící taxikář, který pracuje v každodenním kontaktu s lidmi. Právě jejich osudy můžete sledovat ve třech spotech natočených pro projekt Chodicilide.cz.

Na starší reklamy Chodicilide.cz s létajícími lidmi se můžete podívat tady: Nelétám, ale žiju docela normálně a Obavy nejsou na místě.

Rozloučení s „lítači“
Po třech letech opouštíme metaforu chodících a létajících lidí. Chceme dát lidem se zdravotním postižením možnost mluvit sami za sebe.

Akrobat vozíčkář
Petr je po vážném úrazu odkázán na invalidní vozík. Ale pořád je stejný — rád sportuje, cestuje a je nezávislý. I proto odešel do Prahy a stal se součástí akrobatického představení cirku La putyka.

Nevidomý horolezec
Honza je od dětství prakticky nevidomý, přesto stejně jako vy nebo já žije normálním životem, dojíždí denně do práce a vášnivě sportuje. Jeho snem je pokořit všech „sedm Samic“ — sedmitisícovek.

Neslyšící taxikář
Dany je neslyšící a proto ho od práce s lidmi a auty všichni zrazovali. Nakonec našel ženu a další lidi, kteří ho podporují. Dnes ho můžete potkat v jeho taxíku.
(video nad textem)

Processing your request, Please wait....