Eko-Kom: Jeden statečný (Ttřídit odpad má smysl!)

Eko-Kom: Jeden statečný (Ttřídit odpad má smysl!)

Publikováno: 5. září 2011
Štítky: , , ,

Neobvyklá kampaň neziskové společnosti Eko-Kom, která propaguje třídění a recyklaci odpadů. Stylizovanou kovbojku z divokého Západu s názvem „Jeden statečný“ natočil režisér Jan Těšitel, v hlavní roli klaďas Tomáš Měcháček (Protektor), který prochází všemi díly, mezi padouchy potom Ondřej Malý (Pouta).

Během natáčení utrpěl čistý průstřel jen mýtus, že nikdo netřídí.

Smyslem ojedinělého projektu Eko-Kom „Třídit odpad má smysl!“ je zbourat nepravdivé mýty o tříděných odpadech. Mezi takové patří například tvrzení že  se roztříděný odpad stejně sesype na jednu hromadu, že není dostatek kontejnerů nebo že jde o pouhý módní výstřelek. Čeští herci a režiséři se zapojili do nového projektu, který propaguje třídění a recyklaci odpadů. V natáčení několika filmových epizod se angažovali čeští herci a režiséři, k vidění postupně jsou na www.samosebou.cz a na Facebooku.

O příběhu (western):
Jeden statečný, jeden kůň a jeden pytel tříděného odpadu. Obdiv mladé seňority, kolty proklatě nízko a odhodlání čelit mýtu, že „Stejně nikdo netřídí“.
Příběh pro všechny s vytříděným vkusem.

www.samosebou.cz přináší plnou verzi westernové epizody „Jeden statečný“ ze série krátkých filmů o třídění. Kolty proklatě nízko, tři zlí, na nich tři kabáty, v kabátech tři díry. Krásná dívka (hraje Jana Pidrmanová), osamělý jezdec (Tomáš Měcháček) a tři záporní, Good, Bad a Ugly v podání Ondřeje Malého, Jana Španbauera a Stanislava Majera.
[zdroj: www.youtube.com/user/SamosebouTridimOdpad]

Spoty z kampaně Eko-Kom - Třídit odpad má smysl!: