Eko-Kom: Třídilové aneb Má to smysl, třídím odpad

Eko-Kom: Třídilové aneb Má to smysl, třídím odpad

Publikováno: 5. září 2011
Štítky: , , ,

Gangsterku „Třídilové“ z kampaně Eko-KomuTřídit odpad má smysl!“ natočil režisér Miroslav Ondruš. V hlavní kladné roli opět Tomáš Měcháček, protřelého mafiána hraje Jiří Ornest.

Nepravdivé mýty o tříděných odpadech jsou tentokrát bořené prostřednictvím zběsilé honičky pro loupeži peněz. V té je sice Tomáš Měcháček ještě úspěšný, ale ke své smůle skončí v kontejneru na tříděny odpad, a s ním tam skončí i ukradené peníze.

Tak proč to tříděj pane Kowalski, proč to tříděj?!
A tak byl na kusy rozsekán mýtus, že všechno skončí na jedné hromadě.

V gangsterce Miroslava Ondruše Třídilové nechybí krádež peněz, mafiánský kmotr Jiří Ornest, jeho pomocník řezník „drobek“, zmatení policisté ani liliput natáčející porno(?) na střeše. Na rozdíl od stylizovaného westernu Jeden statečný s nechutně pozitivním klaďasem ve stylu Limonádového Joea, jsou Třídilové slušnou podívanou i pro toho, komu třídění odpadu (zatím) nic neříká.

O příbehu (gangsterka):
Fakt, že má mafie dlouhé prsty, si nedovolí nikdo vyvracet. Ale co teprve mýtus, že nikdo netřídí. Bude mít někdo odvahu? Co když to nevyjde? Roztřídí pak někdo části jeho rozřezaného těla jako papír?

Samosebou třídím odpad.

V natáčení několika filmových epizod pro kampaň Eko-Komu se angažovali čeští herci a režiséři, k vidění postupně jsou na www.samosebou.cz a na Facebooku. Další informace o projektu najdete u prvního dílu Jeden statečný.

Spoty z kampaně Eko-Kom - Třídit odpad má smysl!: