Facebook versus realita (Moving|pictures studio)

Facebook versus realita (Moving|pictures studio)

Publikováno: 9. října 2010
Štítky: , , ,

Výborné video Facebook versus realita, které by se dalo označit za jistou formu virální reklamy, nabízí tři příběhy: „Co se Vám honí hlavou?“,“Veřejná galerie“ a „Přátelství“. V těch nám postupně uživatelé Facebooku pod jmény Baruška Klarušky Jalovcová, Adushka LoLitka Novotná a Marek Špalek nabízejí své hořkoveselé zkušenosti s životem na sociální síti. Bohužel to, co se jim zdá na obrazovce počítače jako super zábava a konverzace, je převedené do reálných situací katastrofa a výsměch.

Poselství autorů videa ze společnosti Moving|pictures studio se zdá být jasné. Je třeba rozlišovat mezi virtuálním životem a virtuálními přáteli na Facebooku, a těmi skutečnými okolo nás. Zatímco honit se za pochybnými přátelstvími na sociálních sítích nemá smysl, možná by bylo možné získaný čas využít budování vztahů v reálném životě.

Natočeno v rámci 10 hodin dlouhého filmového workshopu na akci pro děti zvané Letní Ambroziáda. Spot by měl vidět každý, kdo na Facebooku tráví víc jak půlhodinu denně navíc povinně.