Facebook versus realita (Moving|pictures studio)

Facebook versus realita (Moving|pictures studio)

Publikováno: 9. října 2010
Štítky: , , ,

Výborné video Facebook versus realita, které by se dalo označit za jistou formu virální reklamy, nabízí tři příběhy: „Co se Vám honí hlavou?“,“Veřejná galerie“ a „Přátelství“. V těch nám postupně uživatelé Facebooku pod jmény Baruška Klarušky Jalovcová, Adushka LoLitka Novotná a Marek Špalek nabízejí své hořkoveselé zkušenosti s životem na sociální síti. Bohužel to, co se jim zdá na obrazovce počítače jako super zábava a konverzace, je převedené do reálných situací katastrofa a výsměch.

Poselství autorů videa ze společnosti Moving|pictures studio se zdá být jasné. Je třeba rozlišovat mezi virtuálním životem a virtuálními přáteli na Facebooku, a těmi skutečnými okolo nás. Zatímco honit se za pochybnými přátelstvími na sociálních sítích nemá smysl, možná by bylo možné získaný čas využít budování vztahů v reálném životě.

Natočeno v rámci 10 hodin dlouhého filmového workshopu na akci pro děti zvané Letní Ambroziáda. Spot by měl vidět každý, kdo na Facebooku tráví víc jak půlhodinu denně navíc povinně.

Processing your request, Please wait....