Ford: Zlatý ručičky Přemka Podlahy

Ford: Zlatý ručičky Přemka Podlahy

Publikováno: 10. dubna 2011
Štítky: , , , ,

S uvedením nového modelu vozu Focus na český trh, připravil Ford i kompletní virální kampaň. Na webu www.zlatyrucicky.cz fiktivního Občanského sdružení za lepší automobily (OSLA) uveřejňuje postupně kutilská videa s návody jak si podomácku vylepšit vůz technologickými vymoženostmi. Ford pro tento typ videí získal osobu nejpovolanější, coby průvodce se představuje muž kutilstvím prolezlý Přemek Podlaha.

Videa s Přemkem Podlahou ukazují, jak si udělat adaptivní tempomat, parkovací senzory, posilovač řízení, centrální odemykání nebo samonafukování pneumatik. OSLA nakonec vyzvalo Ford, aby s nimi nový Focus změřil síly na autodromu v Mostě.

Virál je kvalitně a profesionálně připravený, ve Ford Motor Company neponechali nic náhodě,  Přemek Podlaha odvádí svůj standard. Právě reálnost videí je paradoxně možná jejich největším problémem. Jak se jde přesvědčit v diskusích u videí, zdaleka ne všichni návštěvníci pochopili, že jde o nadsázku a zvažují reálnost i výhodnost jednotlivých vylepšení z dílny domácích kutilů.

Výběr několika virálních videí z webu zlatyrucicky.cz:

Přemek Podlaha a pan Jaroslav – Systém sledování bdělosti řidiče (hlavní video u článku)
První video s Přemkem Podlahou je tady! Jsme rádi, že Přemek Podlaha myslel svoji podporu vážně a přidal se k natáčení videí s nejzajímavějšími vychytávkami do auta. Nejdřív se pan Podlaha vydal za panem Jaroslavem, který představil zajímavý systém sledování bdělosti řidiče. Ten zabraňuje mikrospánku. Posuďte sami!

Řešení mrtvého úhlu z rakovnického OSLA překvapilo i Přemka Podlahu
Skutečně inspirativní prostředí pro vymýšlení vychytávek nás s Přemkem Podlahou čekalo mezi členy OSLA v Rakovníku. Nejen dílna, ale především klubovna byla místem, kde se zrodilo unikátní řešení, jak vychytat mrtvý úhel jinak, než elektronicky.

Centrální odemykání
Neobvyklé, ale funkční řešení centrálního zamykání jsme dostali od příznivců zlatýručičky.cz z Ostravy. I když v tomto případě se jedná spíš o centrální odemykání…

Zařízení pro samonafukování pneumatik
Podobné systémy existují (run flat, kontrolní systém tlaku v pneumatikách), ale jsou neúměrně drahé, těžkopádné nebo příliš složité. Příznivci zlatýručičky.cz z Prahy na to šli, jak se říká, od lesa, a jejich video nenechá nikoho pochybovat, že vymyšlená pomůcka spolehlivě pracuje.

Přemek Podlaha představuje unikátní Active City Stop systém!
Tentokrát se Přemek Podlaha vydal se zlatými ručičkami za panem Karlem, který je nejen znamenitým řezbářem, ale taky členem OSLA a hlavně autorem mechanického systému pro prevenci nárazu při nízké rychlosti.

Jak Ford Focus porazil OSLA
Utkání mezi novým Fordem Focus a OSLA, které proběhlo na mosteckém autodromu, jsme nakonec nevyhráli. Přinášíme Vám slíbené video, kde je jasně vidět, že i když by naše vychytávky měly fungovat dobře, na elektronické systémy Fordu Focus nemáme.