Google: Láska z Paříže (Život je hledání)

Google: Láska z Paříže (Život je hledání)

Publikováno: 25. srpna 2010
Štítky: , ,

Google jak se zdá pochopil, že mu na výsadní pozici Seznamu v České republice pouze kvalita nabízených služeb stačit nebude. Proto přichází s kampaní, která má běžného uživatele upozornit na výhody používání vyhledávání právě na Google. A vzal to pěkně od podlahy,  reklama „Láska z Paříže“ se určitě povedla.

Ve spotu jsou pěkně polopaticky znázorněné další výhody vyhledávání na Googlu jako třeba integrovaná mapa, překladač, encyklopedie atd. To vše na pozadí příběhu „láska z Paříže“, kde se přes hledání studia v zahraničí v Paříži, poté kavárny, informací jak okouzlit Francouzku, hledání restaurace, práce v Paříži, svatebního kostela dostáváme až k závěrečnému hledání „jak sestavit postýlku“.

Zamilovat se můžete kdekoliv.
Život je hledání.

Opravdu trefné a výstižné. Příběh lásky z Paříže za asistence Google je nejen relativně dojemným příběhem, u kterého emoce fungují, ale především jasně zacílenou reklamou s vazbou na značku jako hrom.

Poměrně odvážná reklama Google, které si možná v první moment v bloku ostatních spotů ani nevšimnete. Tichá, bez lidí, bez interiéru nebo exteriéru, čistě internet. Oproti obdobným „šokujícím“ reklamám na Seznam.cz nebo Centrum.cz dost velký rozdíl. Zatímco českým portálům šlo především o atraktivní reklamu, která zaujme, Google ukazuje mnoho praktických příkladů, jak vám jeho vyhledávání poslouží v praxi. Jde svým způsobem spíš o návod, jak vyhledávač používat, takže si počkáme o kolik stoupne vyhledávanost „google“ na Seznam.cz.

Spoty z kampaně Google - Život je hledání: