Hodina Země: 26. března 2011 (Earth Hour 2011)

Hodina Země: 26. března 2011 (Earth Hour 2011)

Publikováno: 26. března 2011
Štítky: , , ,

Oficiální video propagující Hodinu Země (Earth Hour 2011). Akce pořádaná neziskovou organizací WWF (World Wildlife Fund, Světový fond ochrany přírody) bude letos 26. března mezi půl devátou a půl desátou hodinou večer našeho čas. Spot natočený jako vzpomínka na předchozí úspěšné akce slibuje podobný zážitek i pro letošní rok. Zapálené asi není třeba příliš přesvědčovat, pro nezasvěcené to může být možná trochu málo.

Kdo všechno se chce z měst, firem a institucí do letošní Hodiny Země zapojit v České republice si můžete zkontrolovat na Veronica.cz.

Originální píseň ke spotu Hodina Země: 26. března 2011 [+]
The Temper Trap – Sweet Disposition
Pro zobrazení odkazu musíte být přihlášeni! [Přihlásit] [Registrovat]

V rámci Hodiny Země svá světla pravidelně zhasínají světově známé dominanty, včetně mostu Golden Gate Bridge v San Franciscu, římského Kolosea, londýnského Piccadilly Circus nebo Eiffelovy věže v Paříži. První ročník Hodiny Země se datuje k 31. březnu 2007, když více než 2,2 miliónu domácností a firem v australském Sydney zhasnulo na hodinu svá světla. Každým rokem se počet zapojených měst, firem i jednotlivců zvyšoval a loňská Hodina Země se stala prozatím největší akcí občanské společnosti v historii. Připojilo se k ní více než 6000 měst a mnoho milionů lidí po celém světě.

V České republice se v loňském roce Hodiny Země zúčastnilo přes třicet měst a obcí, mezi jinými Brno, Jičín, Prachatice nebo Ústí nad Labem. Zapojilo se i stejné množství firem a u sebe doma zhasnuly desetitisíce jednotlivců.

Slogan letošního roku „Hodinou to jen začíná“ vyzdvihuje, že zhasnutí je prvním krokem směrem k systematické ochraně klimatu.

Celosvětově akci pořádá WWF, největší mezinárodní organizace pro ochranu přírody. Koordinaci v České republice zajišťuje Ekologický institut Veronica – základní organizace Českého svazu ochránců přírody.
[zdroj: http://www.priroda.cz/]