Hranaři: o zkorumpovaných hajzlech a jejich likvidaci

Hranaři: o zkorumpovaných hajzlech a jejich likvidaci

Publikováno: 1. prosince 2011
Štítky: , , ,

Filmová událost sezóny nebo jenom dobře obsazený kýč s agresivním marketingem? Producenti filmu Czech Made Man v čele se Zdeňkem Kubíkem, namlsaní úspěchem(?) své prvotiny a oslnění září filmového plátna, pustili do světa své další dílko – politický thriller Hranaři. A protože kluci mazaní a větrem ošlehaní z Nogup agency ví, že o úspěchu rozhoduje reklama, na propagaci filmu opravdu zapracovali. Bohaté zkušenosti získal Zdeněk Kubík už s filmem Czech Made Man (něco víc tady), teď už stačilo jen doladit detaily a přitlačit na pilu – v obsazení i v propagaci. Co na tom, že film má zatím otřesné kritiky a třeba nestojí za nic. Peníze se přece vydělávají jinak, stačí dostat do kin lidi. Jakkoliv. A na Hranaře se jich díky mediální masáži (bohužel jsme její součástí) určitě požene víc než dost…

Temný thriller se odehrává v české současnosti, kterou pokrývá dokonalá pavučina vzájemně propojených kšeftů a kšeftíků. Mnohem jemnější a nenápadnější, než byla ta v éře Mrázků a Krejčířů.

Hranař (podst. jm.)
Hranař je člověk pohybující se na hraně zákona.
Hranař může být postava jak kladná tak i záporná.
Hranař může být přemožen pouze jiným Hranařem.
[zdroj: www.hranari.cz]

Hranaři
Thriller o zkorumpovaných hajzlech a jejich likvidaci.
Dva manželské páry – Hložovi a Slámovi, žijí poklidný podnikatelský i rodinný život. Hložová (Kateřina Brožová) se Slámovou (Vilma Cibulková) mají agenturu s VIP hosteskami, Hlož (Saša Rašilov) šéfuje prosperující bezpečnostní agentuře a Sláma (Miroslav Etzler) vlastní úspěšnou stavební firmu. Sláma se rozhodne pro velkou hru – v soutěži o obří stavební zakázku naruší zaběhnutý systém, z toků peněz už nebude „krmit“ nikoho dalšího. Do přípravy této vzpoury namočí i nic netušícího přítele Hlože. Odhodlaný Sláma však neodhadne, na jak nebezpečnou hranu vstupuje. Stavební zakázka je totiž životně důležitá pro Spolek pěti, kterým „slouží“ radní s přezdívkou Lulu (Jiří Langmajer). A Lulu musí zajistit, aby byl Sláma ze hry venku, za každou cenu. Rázem se ocitáme ve světě odposlechů, sledování, kompromitujících materiálů, likvidačních příprav a dokonce i nevyjasněných vražd. Atmosféra mrazivě houstne, nikdo nevěří nikomu. Hlož bojuje o záchranu přítele Slámy a poté vezme spravedlnost do vlastních rukou. Vše jakoby zpovzdálí sleduje podivný pan Bishop (Jan Tříska). Proč a pro koho asi?
(oficiální text distributora)

Filmové drama se rozehraje kolem jedné velké zakázky, z níž měly podle zaběhnutých pravidel putovat vratky na zaběhnutá vyšší místa. Jeden z hráčů se ovšem rozhodne pro sólový postup, načež se prudce roztočí kolotoč sledovaček, kompromitujících materiálů, tajných nahrávek, mediálních intrik, výhrůžek, vydírání a zabíjení. Systém se zadrhne a hrozí kolaps. Protihráči volí krajní řešení.

HRANAŘI – Oficiální teaser – www.hranari.cz

Hranaři (2011)
Režie: Tomáš Zelenka
Scénář: Oto Klempíř, Jiří Hubáček
Hrají: Saša Rašilov nejml., Kateřina Brožová, Miroslav Etzler, Vilma Cibulková, Michal Dlouhý, Jiří Langmajer, Václav Postránecký, Milan Kňažko, Jan Tříska, Vladimír Kratina, Norbert Lichý, Michal Pavlata, Martin Dejdar, Radim Fiala, Jiří Korn, Vladimír Marek, Zuzana Vejvodová, Martin Písařík, Tomáš Magnusek, Jana Bernášková

Vybrané komentáře:

Ernia (odpad!): Tak tohle bylo fakt drsný. 90 minutová reklama bez špetky logiky, plná příšerných (přehrávajících) postav, které z úst vypouštějí jednu sra*ku za druhou.

Tetsuo (*): Působí to asi tak, jako by režisérem byl Andrej Babiš a přebralo to všechnu jeho zmatenou a hrubou dikci.

spaceboyCZ (odpad!): Bez pardonu sracka. Coz bylo citit uz tou medialni masazi, ktera stala totalne za houby, no…film v dusledku stoji jeste za min.

Další informace o filmu Hranaři najdete na ČSFD.

tagy: Hranaři, Nogup agency, Zdeněk Kubík, Tomáš Zelenka, Saša Rašilov, Kateřina Brožová, Miroslav Etzler, Vilma Cibulková, Michal Dlouhý, Jiří Langmajer, Václav Postránecký, Milan Kňažko, Jan Tříska, www.hranari.cz, 2011

Processing your request, Please wait....