Jan „Želé“ Fischer: Nemastný neslaný prezident

Jan „Želé“ Fischer: Nemastný neslaný prezident

Publikováno: 8. ledna 2013
Štítky: , , ,

S blížící se volbou prezidenta přitvrzují i metody proti jednotlivým kandidátům. Dekomunizace, která už má za sebou klip s Tomášek Hanákem, vypustila do světa video „Želé na Hrad„. Prezidentský speciál oblíbeného pořadu „Ano, šéfe“ se Zdeňkem Pohlreichem v kombinaci se záběry amarounů ze seriálu Návštěvníci je namířený proti Janu Fischerovi coby bývalému komunistovi a nevýraznému snadno ovlivnitelnému kandidátovi. Nemastný, neslaný, bez chuti. Jako želé.

Jan „Želé“ Fischer je nevýrazný a ústupný, nejistý a ovlivnitelný. Neumí říct Ne a neumí říct Ano. Zato umí dychtit po moci a umí vyhovět, což dokázal jako kariérní komunista i jako předseda úřednické vlády. Jsme i my želé, abychom jej měli na Hradě jako prvního mezi všemi?
[zdroj: www.zelenahrad.cz]

Vytvořením virální videoparodie se iniciativa Želé na Hrad snaží mimo jiné připomenout, že s pádem komunismu se v české společnosti otevřely nové možnosti, které souvisí nejen se svobodou pohybu a myšlení, ale také možností výběru pokrmů. Neboť jak říká oblíbený Ital v kuchyni Emanuele Ridi: „Komunisti vám zničili chuťové buňky.“

Processing your request, Please wait....