Kdo neskáče, není Čechov, hop, hop, hop! (Fandíme divadlu 2012)

Kdo neskáče, není Čechov, hop, hop, hop! (Fandíme divadlu 2012)

Publikováno: 15. srpna 2012
Štítky: , ,

„Kdo neskáče, není Čechov, hop, hop, hop!“ – to je podtitul spotu Fandíme divadlu 2012 pro Mezinárodní festival Divadlo Plzeň, který se uskuteční 12. – 20.9.2012 v Plzni. Netradiční zpracování, které bude jeden vychvalovat a druhý zatracovat. Skandované pokřiky „Hamlet“, „Revizor“, „Cyrano“, „Strýček Váňa“, zakončené obligátním „Kdo neskáče, není Čech(ov), hop, hop, hop!“ v podání top českých herců, jako zjevná analogie se sportovními výkony. V každém případě nepřehlédnutelná záležitost.

Mám rád věci, které vzniknou ve vteřině. Ondra Ládek, spoluautor nápadu, řekl: ´Co kdyby se skandovalo třeba: Strýýček Váááňa…Chápeš? Divadelní postavy jako fotbalové hvězdy´ a mě napadlo: ´Jasně, Kdo neskáče, není Čechov, hop, hop, hop.´ A měli jsme hotovo. Odměnou byla skutečnost, že točit v jeden den s dvaadvaceti českými hereckými osobnostmi se povede maximálně jednou za pětiletku,“ uvádí Jakub Sommer.
[zdroj: www.festivaldivadlo.cz]

A rozhodně bylo s čím resp. s kým pracovat. Na natáčení spotu Fandíme divadlu 2012 se sešla plejáda předních českých herců: Simona Babčáková, Martin Dejdar, Michal Dlouhý, Anna Geislerová, Ondřej Havelka, Petra Hřebíčková, Vanda Hybnerová, Igor Chmela, Ivana Chýlková, Vladimír Javorský, Jiří Lábus, Pavel Liška, Ondřej Malý, Václav Neužil, Leoš Noha, Matouš Ruml, Martin Stránský, Jana Stryková, Miroslav Táborský, Ivan Trojan, Jakub Žáček, Lucie Žáčková.