Knihovna.cz: Knihy skoro nikdy nekoušou

Knihovna.cz: Knihy skoro nikdy nekoušou

Publikováno: 14. dubna 2011
Štítky: ,

Promo video projektu Čtenářství.knihovna.cz, jehož cílem je vytvoření virtuálního prostoru pro odborníky na čtenářství. Video bylo natočeno pro prezentaci projektu na odborné studentské konferenci Infokon 2010 během víkendu před jeho konáním. Natáčení zabralo necelé tři hodiny.

Slogan „Knihy nekoušou“ je prezentován pomocí souboje s knihou zakousnutou do ruky, se kterou svádí hrdina marný boj. Neváhá použít prostředky připomínající horor Saw (pila na uříznutí ruky), ale není to nic platné. Když už se kniha konečně rozhodne pustit ruky, zakousne se do mnohem bolestivějšího místa – do rozkroku. Naštěstí pro postiženého se nakonec ukáže, že souboj s knihou se odehrál pouze v jeho hlavě, knihy přece nekoušou.

Druhé čtenářské video k projektu Čtenářství.knihovna.cz, jehož cílem je vytvoření virtuálního prostoru pro odborníky na čtenářství. Nebezpečné jsou jen knihovní sklady.

Projekt virtuálního prostoru pro odborníky na čtenářství má vzniknout na adrese http://ctenarstvi.knihovna.cz/, kde se zatím pouze dočtete:

A o co půjde? Na tomto místě vyroste rozcestník, po kterém touží každý správný odborník na čtenářství. Pokud jste učitel, psycholog, sociální pracovník, autor projektů, výzkumník, umělec, knihovník či pouhý nadšenec, tak pro Vás budeme pomocnou rukou při hledání a navazování kontaktů.