Kofola: Láska není věda už 50 let (Karel Foltýn)

Kofola: Láska není věda už 50 let (Karel Foltýn)

Publikováno: 29. března 2010
Štítky: , , ,

Retro reklama Kofoly k 50. výročí založení firmy jde v duchu sdělení, které Kofola používá: tradice, láska. Ve spotu můžeme sledovat marné pokusy RNDr. Karla Foltýna o výrobu lásky laboratorním způsobem. Ty se samozřejmě nesetkaly s úspěchem, přesto se ale nadanému vědci Foltýnovi podařilo lásku najít, a především vynalezl nový nápoj, kterému dal název Kofola, jak spojení slov KOncentrát a FOLtýn. Originální pojetí, podpořené dalšími aktivitami Kofoly na webu www.kofola.cz dávají záruku zajímavé neokoukané reklamy s nadčasovým vyzněním.

Láska není žádná věda.

Praha – Nadějný vědec z přírodovědeckého ústavu akademie věd Karel Foltýn, který počátkem tohoto roku oznámil svůj záměr vyrobiti lásku laboratorním způsobem, přichází s nečekanými výsledky.

Jak jsme vás již před časem informovali, doktoru Foltýnovi se i přes využití nejmodernějších poznatků současné vědy lásku vyrobit nepodařilo. Počáteční zklamání z tohoto neúspěchu však rychle vystřídalo nadšení z jiného jeho objevu. Náhodným vedlejším produktem tohoto pokusu přišel na svět nový osvěžující nápoj pro mladé věkem i duchem. Jeho název jest Kofola, kterýžto vznikl spojením slov KOncentrát a FOLtýn. Nápoj začal se ihned vyrábět. Veliké oblibě těší se zejména mezi mladými, zamilovanými páry. Samotný doktor Foltýn taktéž nakonec objevil lásku, a to díky své asistentce Věře Králové, s níž se do sebe během práce na vynalézání lásky zakoukali. Z toho důvodu můžeme považovat experiment RNDr. Foltýna za více než úspěšný.
převzato z oficiálního webu www.kofola.cz

Kofola si dala práci i s výrobou oficiálního filmového týdeníku z roku 1960, který se úspěchu RNDr. Karla Foltýna věnuje: