Konto G2: Beďar vs. Hemoroid (Vymacknise.cz)

Konto G2: Beďar vs. Hemoroid (Vymacknise.cz)

Publikováno: 24. října 2010
Štítky: , ,

Hodně neobvyklá kampaň Komerční banky na studentské konto G2 s názvem Beďar vs. Hemoroid. Už název sám o sobě dost napovídá o obsahu spotů, které jako by z oka vypadly animovanému seriálu Purple and Brown z amerického televizního kanálu Nicktoons.

Cílovou skupinou pro oslovení je mladá generace (15 – 30 let), pro kterou má být G2 konto od Komerční banky mnohdy první finanční produkt, a tomu také dopovídá ladění kampaně. Postavičky Beďar a Hemoroid v krátkých skečích doprovázené charakteristickým smíchem.

Na podporu konta G2 slouží i stránky http://vymacknise.cz/, na kterých hrají Beďar a Hemeroidem také hlavní roli. Zatím jsou natočené 3 spoty s názvy Hemoroid má po ptákách, Beďar má talent a Beďarovo gráfko, dá se předpokládat, že budou i další.

Kromě zjevné inspirace seriálem Purple and Brown jsou hodně diskutabilní i pouýité slogany, které najdete na stránkách vymacknise.cz nebo webu Komerční banky.

Konto G2 nabízí ještě lepší život bez cenzury!
Po třicítce už jsi v řiti, tak se vymáčkni včas!

Faktem je, že pro oslovení nejmladší generace je nutné volit netradiční a neokoukané způsoby. Na druhou stranu, pořád jde o produkt Komerční banky, která by měla mít nějakou firemní kulturu, a navíc o volbě bankovního konta v patnácti letech rozhodují (nebo spolurozhodují) ve většině případů rodiče. A jejich názor na kampaň „Beďar vs. Hemoroid“ nemusí být pozitivní…

Beďar má talent:

Beďarovo gráfko: