Kuky se vrací: Trailer (rodinný příběh) 2010

Kuky se vrací: Trailer (rodinný příběh) 2010

Publikováno: 16. dubna 2010
Štítky: , ,

Kuky se vrací scenáristy a režiséra Jana Svěráka je dobrodružný i poetický, rodinný příběh, v němž ovšem hlavní role přebírají hrdinové ze světa dětské představivosti. Šestiletý Ondra trpí astmatem, a tak ze “zdravotních důvodů“ musí pryč i jeho oblíbená hračka – růžový medvídek Kuky. Když maminka vyhodí Kukyho do popelnice, začne pracovat Ondrova fantazie, v níž prožívá medvídkovy příběhy v neznámém přírodním světě. Je to ale opravdu jen sen malého kluka a nebo se Kuky skutečně vydal za největším dobrodružstvím svého plyšového života? Kuky se vrací představuje v kontextu současné domácí kinematografie skutečně jedinečný snímek a to nejen pro své zaměření na rodinné publikum spojující dětského i dospělého diváka, ale i pro netradiční a moderní kombinaci hraného a animovaného příběhu, plného akční scén a vtipných dialogů.
(oficiální text distributora)

Nejoblíbenější hračkou šestiletého Ondry je plyšový Kuky. A právě toho mu maminka vyhodí do popelnice. Z Kukyho se totiž sype dřevitá vlna a to není dobré pro Ondrovo astma. Večer před spaním si Ondra představuje, jak se Kuky chce vrátit domů a co pro to všechno musí podniknout. A tak naivní dětská fantazie opřená o předškolní vědomosti a živená steskem po milované hračce spřádá dojemný a napínavý příběh.

Dlouho utajovaný projekt, který je oslavou dětské představivosti a fantazie a v němž se prolíná svět naivních loutek se světem lidí, je nyní ve fázi postprodukce a můžete se na něho těšit v českých kinech od května 2010.

V září skončilo natáčení rodinného filmu „KUKY SE VRACÍ“, podle scénáře a v režii Jana Svěráka. S menšími přestávkami trvalo téměř rok. Točilo se po celé republice. Hereckým scénám poskytly zázemí filmové Ateliery Barrandov, jako loutkový atelier potom posloužila hala areálu AVIA v Letňanech. Atmosféru filmu podtrhuje krásné prostředí českých lesů, potoků, luk, polí a skal – točilo se v Drábských světničkách u Turnova, v Lomnici nad Popelkou, Nové Pace, Melechově, Brdech, v malebných jižních Čechách – Dobronicích u Bechyně nebo také na sněhu u Liberce v Jizerských horách. Štáb s loutkami také zavítal na skládku odpadu v Benátkách nad Jizerou a na sídliště v Mladé Boleslavi. Film je z velké části trikový a je ve stadiu obrazové postprodukce.
(převzato ze serveru http://www.sverak.cz)

„Dlouho jsem toužil udělat film, v němž bych se mohl věnovat drobným detailům – hmyzu, světlu v listí, letícímu chmýří a vůbec mne zajímalo, co se na scéně odehrává, když herci odejdou. Různě jsme to do svých filmů pašoval, ale šlo to těžko.“ vysvětluje režisér Jan Svěrák impulzy k natočení filmu, jehož hlavními, ale nikoliv jedinými, hrdiny jsou loutky . „Napadlo mne tedy změnit měřítko a zasadit příběh přímo do mikrosvěta, jeho protagonisty udělat dostatečně malé, aby kořeny stromu byly dekorací, světlo v malinových listech dělalo atmosféru, chmýří bylo rekvizitou a veškerý hmyz přirozeným komparsem,“ dodává Jan Svěrák, který je zároveň autorem scénáře a jako u většiny svých posledních filmů také producentem.
(převzato ze serveru http://www.kukysevraci.cz)

Kuky se vrací
Dobrodružný
Česko, 2010

Režie: Jan Svěrák
Hrají: Ondřej Svěrák, Zdeněk Svěrák, Oldřich Kaiser, Kristýna Nováková – Fuitová, Filip Čapka, Jiří Macháček, Jiří Lábus, Petr Čtvrtníček, Pavel Liška

Další podrobnosti o filmu Kuky se vrací najdete na ČSFD