Mafia 2: Cesta na vrchol mafie (trailer)

Mafia 2: Cesta na vrchol mafie (trailer)

Publikováno: 24. listopadu 2010
Štítky: ,

Po vzoru velkých hráčů na poli počítačových her, připravila i česká společnost 2K Czech televizní reklamu pro pokračování své hry Mafia 2. Spot pojatý spíš jako trailer vám dá nahlédnou do herního prostředí, a je jasnou ke koupi hry Mafie 2 jako vánoční dárek.

Dějištěm pokračování jedné z nejúspěšnějších českých her Mafia II z dílny 2K Czech je New York na přelomu 40. a 50. let minulého století. Stejně jako první Mafia by nás měla i „dvojka“ pohltit svým silným, filmově zpracovaným příběhem, kombinací third-person přestřelek s honičkami a žijícím městem.

Do příběhu Mafie 2 budeme vtaženi ve chvíli, kdy stále probíhá druhá světová válka. Náš hrdina Vito se právě díky zranění vrací na pár měsíců zpět domů, do Empire Bay. Vystupuje z vlaku, na sobě stále oblečenou uniformu, která symbolizuje jeho státní příslušnost. Jak si tak kráčí po nástupišti s vědomím, že na něho nikdo nečeká, najednou spatří svého dávného dobrého přítele Joea Barbara. Není mu sice úplně jasné, jak se dozvěděl o jeho příjezdu (vždyť už se strašně dlouho neviděli), ale je mu to jedno. Alespoň není sám, třeba mu Joe poradí, co dělat dál.

A opravdu – jeho známý ho zavede do nového, nablýskaného auta, kde mu po cestě do baru vypráví o situaci ve státě, o tom, jak je těžké se udržet “nad vodou”, nezapomene se také zmínit o tom, že by pro Vita měl nějakou práci (následně díky svým kontaktům zařídí, že už se Vito do válečné vřavy vracet nemusí). Jelikož náš hrdina momentálně opravdu nemá nic lepšího a ještě k tomu shání nějaký ten dolar k dobru, neváhá a přijímá. V tu chvíli se tedy dostává na dráhu zločinu – nejdříve spolu s Joeam začíná na menších akcích, oba se ale snaží, proklestit si cestu na vrchol – do opravdové mafie.
(zdroj: http://mafia.czech-games.net/)