McDonald’s: Fajnovky za pár kaček (lístky na Titanic)

McDonald’s: Fajnovky za pár kaček (lístky na Titanic)

Publikováno: 13. září 2011
Štítky: ,

Reklamu na Fajnovky McDonald’s asi znáte. Vítězný divácký spot Titanic (lístek do kina) běží právě teď v televizi. Zajímavější ale je zákulisí fajnové soutěže.

McDonald’s se rozhodl, že pomocí divácké soutěže nechá natočit videa o tom, co se dá pořídit za dvacet Korun (nebo jedno Euro). „Fajnovky v tvé režii“ běžely na www.mcdonalds-soutez.cz. Pro vítěze připravil kromě odvysílání jeho spotu v televizní reklamě výhru 200 tisíc korun, pro divácky nejúspěšnější videa potom videokamery. A právě tady si zadělal na problémy.

Stačí první pohled na počty hlasů a počty shlédnutí videa aby bylo jasné, že tady něco hodně nesedí. Počty hlasů se pohybují okolo 70 tisíc, počty shlédnutí videa na YouTube, kde jsou umístěná, byly klidně v desítkách nebo stovkách (samozřejmě to časem roste). Soutěž Fajnovky od McDonald’s tedy evidentně zfixlovaná, resp. hlasovali lidé(?), kteří videa nikdy neviděli. Ještě že celkového vítěze vybírala porota a Lístek do kina (Tinanic) se celkem podařil.

Jeden na Titanic.
Páči sa.
Táátááátaa… díky, dovi!

Představu o vítězných videích díky diváckému hlasování si můžete udělat sami. Co dneska pořídíte za pár kaček?

Taky u nás hledáte: mec, mac, mek, donald, donalds, mc donalds, mekdonald, mecdonald, macdonald, mekdonalds, mecdonalds, macdonalds