MŠMT: Václav Kadlec jde do státní maturity

MŠMT: Václav Kadlec jde do státní maturity

Publikováno: 13. března 2011
Štítky: , , ,

Spot na podporu státních maturitních zkoušek z dílny Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT). V hlavní roli fotbalista pražské Sparty Václav Kadlec, který má přesvědčit o výhodnosti a smysluplnosti jednotné zkoušky dospělosti.

Státní maturitě ANO.
Změň svou budoucnost.

Nic proti státním maturitám, ale nápad vzít si za jejich tvář zhýčkaného namachrovaného fotbalistu (nic osobního Václave, ale ve spotu takovým dojmem působíš), který svůj (ne)zájem o problematiku symbolicky ukáže v závěru spotu, kdy nepřesvědčivě a znuděně prohlásí „Jdu do státní maturity“, vypadá spíš jako šlápnutí vedle a vyhození peněz za propagaci. A to přesto, že samotný Václav Kadlec může být pro část teenagerů referenční osobnost. Jenže si nemohu zbavit pocitu, že k němu spíš sedí první část spotu se záměrně postavenými odpověďmi, ze kterých jakoby vyplývá státním maturitám NE:

Mám peníze, takže nepotřebuju vzdělání.
Lidi si mě vážej proto, že jsem úspěšnej.
Nikdy nebudu potřebovat gramatiky, smlouvy za mě čtou jiný.
Z historie mě zajímají jen výsledky zápasů.
Dobrej film poznám podle toho, kolik v něm je mrtvol.
Jediný mý oblíbený umění je kopnout dobře penaltu.
Dyzajn má pro mě smysl jenom na chladiči sporťáku.
Biologii jsem se naučil už v šestnácti.
Přírodu rozlišuju na vepřový a hovězí.
Věda to je pro mě poznat co si myslí ženský.
Nikdy nebudu potřebovat spočítat obsah válce, stačí že jejich vždycky dvanáct.
Tak proč bych se stresoval učením?

Super, až sem je spot postavený výborně a člověk čeká na rozuzlení, které se dá očekávat. Jenže místo přesvědčivého finále, které by předchozí monolog nasvítilo správným světlem i pro ty, kteří nepochopili, že jde o recesi a Václav Kadlec není proti státním maturitám, následuje záběr na znuděnou tvář fotbalisty:

Opravdu si myslíte, že tohle všechno je pravda? Já tedy rozhodně ne. A proto jdu do státní maturity.

V klipu máme najít hned několik důvodů, proč si před ostrou maturitou ověřit své znalosti. Pro více informací koukněte na http://novamaturita.cz/.

Spot s Václavem Kadlecem mohl být skvělý nebýt zpackaného závěru, pořád je to ale klenot oproti druhé reklamě s herečkou Terezou Aster Vágnerovou. Chce to hodně velkou fantazii, aby si člověk představil, k čemu může být půlminutové líčení Vágnerové Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy dobré.

Klip ke státní maturitě – herečka a zpěvačka Tereza Aster Vágnerová