MTV Video Music Awards 2011: Britney Spears is back!

MTV Video Music Awards 2011: Britney Spears is back!

Publikováno: 3. srpna 2011
Štítky: , ,

Nejznámější hudební televizní stanice na světě – MTV (Music TeleVision) – oslavila v pondělí 1. srpna 2011 30 let od začátku svého vysílání. Při této příležitosti uvádíme spot pro MTV Video Music Awards 2011, symbolicky se znovuobjevenou Britney Spears.

Na letošní vyhlášení cen Video Music Awards 2011, které proběhne 28. srpna v Nokia Theater v Los Angeles, zve MTV spotem s Britney Spears. Ta podobně jako Music TeleVision neprožívá nejšťastnější období a společně věří v lepší zítřky. Přestože se dalo očekávat spíš ocenění za její osobní „zpověď“ Hold It Against Me (HIAM), nominace na MTV Video Music Awards 2011 Britney Spears získala za hudební klip Till the World Ends.

Vstupem na mediální trh před třemi desetiletími změnila MTV hudební historii a ovlivnila lidi na celém světě. Po 30 letech je však její status úplně jiný než v začátcích, což způsobil zejména internet a odlišné vnímání hudby jako takové současnými generacemi.

V roce 1984 hudební televize poprvé rozdala své výroční ceny s příznačným názvem MTV Video Music Awards. Na předávání cen vystoupila mimo jiné i tehdy začínající zpěvačka Madonna se skladbou Like a Virgin. V dalších letech ceny provázely různé skandály, jejichž hlavními aktéry byli například členové skupiny Nirvana či lídr Guns N ‚Roses Axl Rose. O zatím poslední velký skandál v roce 2009 postaral rapper Kanye West, který v přímém přenosu ponížil zpěvačku Taylor Swift. Letos předají MTV Video Music Awards už po dvacáté osmé. MTV od roku 1992 uděluje i MTV Movie Awards, od roku 1994 MTV Europe Music Awards a od roku 2002 i Los Premios MTV Latinoamérica.
[zdroj: www.i15.cz]