Neberte nám naši hru (Pražský fotbalový svaz)

Neberte nám naši hru (Pražský fotbalový svaz)

Publikováno: 7. května 2012
Štítky: , ,

Kontrast mezi chováním při „fandění“ dětem na fotbale a při hře doma v zajímavém spotu „Neberte nám naši hru“, který má za cíl působit proti agresivnímu a nesportovnímu chování rodičů malých fotbalistů. Kampaň „Neberte nám naši hruh“ chce představit fotbal pro děti jako zdroj radosti a společných chvil strávených s rodiči. Za projektem stojí Pražský fotbalový svaz, o realizaci se postaral Jakub Kohák, sám vášnivý fotbalista.

Ty seš úplně blbej ne? Ty vole.. tak to předělej ne?!

Je fotbal pro děti něco jiného než hra? Není! Chovali byste se takhle k dětem doma? Nechovali! Tak to nedělejte ani na fotbale!

Neberte nám naši hru
Fotbal je radost i boj. Je to čas nabitý vášní, napětím a také touhou po vítězství. Tou největší výhrou v utkáních dětí by však měly vždy zůstat radost ze hry, společný čas strávený s kamarády z týmu a hrdost po odehrání všech bojů v rámci pravidel fair play. Chceme přispět k tomu, aby fotbal bavil všechny bez výjimky – rodiče, trenéry a hlavně mladé fotbalisty a fotbalistky.

Na stránkách nebertenamnasihru.cz můžete podepsat i „Kodex slušného rodiče„:

Fotbal je radost, ne souboj o život.
Budu rád, pokud se mému dítěti bude na hřišti dařit. Hlavně však chci být tím nejlepším fanouškem a nejoblíbenějším spoluhráčem. Já i mé dítě jsme tým, který vždy drží spolu a podpoří se navzájem i v době nezdarů.
Nebudu nadávat, budu respektovat rozhodnutí trenéra i rozhodčího. Společně vytváříme takové prostředí, které by děti mělo udržet u sportování co možná nejdéle. Po zápase si podám ruce s rodiči druhého týmu. Spojuje nás společná vášeň našich dětí a hodiny strávené u fotbalového trávníku.
Fotbal nezná nepřátele, pouze soupeře na několik desítek minut. Není důležité, jestli mé dítě bude hrát ligu nebo s kamarády pro radost. Mým přáním je, aby se fotbal a sportovní principy staly nedílnou součástí jeho života.
[zdroj: www.nebertenamnasihru.cz]