Nemyslíš zaplatíš: Alkohol na cestě ze zábavy

Nemyslíš zaplatíš: Alkohol na cestě ze zábavy

Publikováno: 2. září 2010
Štítky: , , , ,

Nový dílek ze skládanky kampaně Nemyslíš-zaplatíš! se tentokrát zaměřuje na mladé lidi a alkohol za volantem. Po diskotéce nasedá do auta skupina přátel, kteří se viditelně dobře bavili a popíjeli. Za volant sedne kluk, který má v sobě „jenom“ 2 piva. V rámci kampaně Nemyslíš-zaplatíš! nepřekvapí, že dojde k bouračce s fatálními následky. Závěrečný záběr se slintajícím klukem (řidičem) na invalidním vozíku je klasickou vizitkou Filipa Renče.

Já vás vezmu, měl jsem jenom dvě pivka…

Alkohol výrazně zhorší váš odhad a zpomalí reakce.
Jste připravení zaplatit i tuhle cenu?

Pikantní je v této souvislosti dopravní nehoda, která se stala autorovi spotů Filipu Renčovi, a ve které se zachoval proti všem svým pomocí reklam hlásaným proklamacím a radám. Nejenže s největší pravděpodobností Renč řídil opilý, ale navíc ještě z místa nehody ujel. Po dopadení odmítl jak dechovou zkoušku, tak lékařské vyšetření a hájil se tvrzením, že neřídil, které byl vyvrácené.

Režisér kampaně Nemyslíš-zaplatíš! tedy pil před jízdou, ujel z místa nehody, a lhal. Klasický český Kocourkov. Předpokládám že výsledkem toho bude objednávka Ministerstva dopravy na další spoty o dopravních nehodách, a především proti alkoholu za volantem, pro Filipa Renče.