Nike: Václav Kadlec & My jsme Sparta!

Nike: Václav Kadlec & My jsme Sparta!

Publikováno: 31. ledna 2011
Štítky: , ,

Značka Nike si v České republice zřejmě definitivně vybrala Spartu jako nejúspěšnější fotbalový klub a rozhodla se sním nedílně spojit své jméno. Do projektu Nike: My jsme Sparta! je tady další sparťanská óda na radost. Václav Kadlec coby sparťanský a reprezentační útočník v klasickém příběhu úspěšného kluka, který to někam vlastním úsilím dotáhl. Přestože je reklama Nike zřejmě určená spíš pro zahraničí, je tady ještě pořád slušná šance, že projekt My jsme Sparta! nadzvedne fotbalové fandy, kteří Spartu Praha zrovna nemusí. A to je taky pro Nike největší riziko.

Nike: My jsme Sparta.

Václav Kadlec pochází z pražské části Jarov. Stejně jako jeho otec, který Vaška odmala trénoval, byl už jako malý kluk velkým fanouškem Bohemky. Za tento klub až do svých patnácti let hrál. Až do té doby než o něj projevila zájem Sparta. Když příšel den, kdy se musel rozhodnout, jestli opustí svůj klub, vybral si Spartu. Věděl, že pokud se bude chtít dostat dál, musí hrát za nejlepší prvoligový tým.

Mladý talentovaný hráč Václav Kadlec ví, že měl hodně štěstí, ale také ví, že musí dát fotbalu všechno, aby se dostal tam, kam chce.

Příběh Vaška Kadlece zaujal jihoafrického režiséra a kameramana Michaela Brierleyho, který v současné době žije v České republice, a rozhodl se o něm natočit tento krátký film. Natáčelo se celkem tři dny a to nejen na fotbalovém stadionu pražské Sparty, ale také na Žižkově, Vítkově nebo v Karlíně.

„Aby se mladý kluk mohl stát profesionálním hráčem, to chce spoustu dřiny a odříkání“, říká Michael Brierley. „Sleduju Vaška už dlouho a jeho vůle je obdivuhodná. Určitě je to velký talent, ale nic není zadarmo. Proto jsem se rozhodl o něm natočit tento film, který bude, doufám, inspirovat i další mladé kluky“.
(zdroj: http://www.youtube.com/watch?v=aPr6J7gHq0E)

Kdyby se to někomu zdálo málo, a chtěl vidět delší verzi spotu Nike s Václavem Kadlecem, je tady i prodloužená verze „My jsme Sparta“: