Nokia N8: Connecting People (soutěž talentů FAMU)

Nokia N8: Connecting People (soutěž talentů FAMU)

Publikováno: 10. března 2011
Štítky: , ,

Soutěž pro mladé filmové talenty, kterou organizovala Nokia ČR s FAMU, vyhrál z 21 účastníků František Týmal. Principem bylo natočit mobilem Nokia N8 krátký snímek na téma Connecting People. František, student 4. ročníku Centra audiovizuálních studií na FAMU, byl jedním z 5 finalistů, kteří dostali 70 000 Kč na dvouměsíční natáčení.

Jiskra – František Týmal (Centrum audiovizuálních studií)
Muž veze ženu k porodu do nemocnice, uvízne ve škarpě a nemůže nastartovat auto. Z okolí se však seběhnou zachránci, kteří mu pomohou přenést jiskru od zdroje elektrického proudu k autu řetězem vlastních těl.

Konektor – Štěpán FOK Vodrážka (Katedra střihové skladby)
Akčně komediální mise ze života Konektora – doručovatele esemesek. „Málokdo ve skutečnosti ví že s smskama je to stejný jako se spermiema.“

Total record – Petr Hátle (Katedra dokumentární tvorby)
Každý může zachytit pohyblivé obrazy svého života do globální digitální paměti, miliardy osobních obrazů na síti jako nekonečný videofilm lidského druhu.

People Connecting – Jan Březina (Katedra režie)
„Odkrývání identity neznámého muže na základě nahraných videí v jeho ztraceném telefonu.“

Magické Oko – Lubomír Michálek (Katedra scenáristiky a dramaturgie)
Václav je v hospodě hecován svými kamarády, aby „ho“ vyndal. Odmítá a uraženě odchází. Cestou z hospody se Václav opilecky připlete projíždějícímu autu do cesty. Doktor konstatuje „EXITUS“ …příběh ale nekončí…