Okresní přebor: Poslední zápas Pepika Hnátka (trailer)

Okresní přebor: Poslední zápas Pepika Hnátka (trailer)

Publikováno: 15. února 2012
Štítky: , ,

Film Okresní přebor (Poslední zápas Pepika Hnátka) vychází ze stejnojmenného populárního televizního seriálu. Jak sám název naznačuje, ve filmu se objeví legendami opředená postava trenéra s licencí – Josefa Hnátka. Protože v samotném seriálu se tento muž vyskytoval pouze jako popel rozprášený na houslickém hřišti, rozhodli se tvůrci, že ho divákům představí i ve své živoucí podobě. Příběh celovečerního filmu je tak situován do doby jeho života a rozehrává dilema muže, pro něhož je fotbal celý jeho život. Dokonce víc než život. Titulní roli houslické persóny ztvární divadelní režisér, umělecký šéf pražského Dejvického divadla a příležitostný herec Miroslav Krobot.
(oficiální text distributora)

Fotbal je víc než život!

Film Okresní přebor: Poslední zápas Pepika Hnátka se odehrává v časovém období, které těsně předchází začátku seriálu. Děj filmu nás zavede zpátky v čase do Houslic a vše se opět točí okolo místního fotbalového klubu Slavoj, jeho hráčů, funkcionářů a především jeho trenéra Pepika Hnátka. Pepik Hnátek je velká houslická persóna. Autoritářský trenér nepostradatelný stratég okresního formátu a duše celého oddílu.

Fotbal je pro něj všechno, což těžce nese nejen jeho manželka Antonie, ale především jeho srdce, které po letech stresu a nervového vypětí začíná pomalu vynechávat. Dosud se to zatvrzelému Hnátkovi dařilo přede všemi úspěšně tajit, ale ve chvíli kdy jeho srdce skolí již sedmnáctý infarkt se bude muset zkušený trenér rozhodnout zda volit život, nebo fotbal. Hnátek se rozhodne zcela logicky pro fotbal.
[zdroj:  www.mediapropictures.cz]

Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka
Režie: Jan Prušinovský
Hrají: Miroslav Krobot, Ondřej Vetchý, Luděk Sobota, Jaroslava Pokorná, David Novotný, Pavel Kikinčuk, Leoš Noha, Jan Hartl, Pavla Beretová