Seznam.cz: Najdu tam, co hledám

Seznam.cz: Najdu tam, co hledám

Publikováno: 13. ledna 2011
Štítky: ,

Odpověď Seznamu na kampaň Google na sebe nenechala dlouho čekat. Poté co Google zřejmě definitivně začal využívat i u nás televizní reklamu, a začaly se šířit zprávy, že předhonil v podílu vyhledávání Seznam.cz, přichází i největší český vyhledávač s novým spotem a mírně upraveným claimem „najdu tam co hledám„.

Na rozdíl od lehkosti a nápadu kampaní Googlu Život je hledání a Hra slov, je reklama Seznamu těžkopádná a vlastně o ničem. Tak nějak symbolické vzhledem k současné situaci. Použitý text vypadá jako reklama na internet obecně nebo internetový prohlížeč, ne vyhledávač.

Existuje milión způsobů jak prožít váš den. Můžete ho strávit kdekoliv a zůstat při tom v klidu domova. Být u toho, co vás zajímá. Sledovat dění, když máte chvilku. Mít jistotu, že při vás někdo bude stát. Ať už je váš důvod jakýkoliv, pro nás je ten nejdůležitější, protože je váš.

Přestože je cílení Seznamu jiné než do odborné veřejnosti, lépe mu zřejmě sluší vysmátý obtloustlý manažer v kanceláři, sekretářka nebo mamina na mateřské, bude to právě „profesionální“ komunita na internetu, která jeho kampaň podrobí největší kritice. A Seznam.cz z toho i díky této reklamě nevyjde dobře.