Svatý týden s EU: Trailer filmu pro středoškolské studenty

Svatý týden s EU: Trailer filmu pro středoškolské studenty

Publikováno: 5. dubna 2013
Štítky: ,

Je těžko uvěřitelné, že něco podobného by se mělo pouštět maturantům v roce 2013. Trailer filmu pro středoškolské studenty Svatý týden s EU opravdu stojí za pozornost. Vrátíte se s ním o pár desítek let zpátky a vzpomenete na svazácké agitky. Parta středoškolských studentů v rámci svatého týdne řeší otázky související s Evropskou unií. Taková je alespoň představa autora (režie Marek Loskot). V praxi to vypadá jako hodně nepovedená (ale možná dobře zaplacená) parodie na propagační video, za kterou by se měl někdo stydět.

Určitě chci pracovat v cizině, alespoň nějakou chvíli, a práce pro Evropskou unii je dobrá příležitost… Když umíš jazyky, můžeš se pokusit získat práci v institucích Evropské unie…

WTF Seriously?

Maturanti Oliver a Lucie spolu s dalšími spolužáky prochází obávanou zkouškou dospělosti. Během příprav v rámci tzv. svatého týdne získají nejen spoustu informací o fungování a činnosti Evropské unie, ale také zažijí nemalé zvraty ve svých osobních životech. Informace o EU na pozadí příběhu o partě středoškolských studentů vám přináší vzdělávací film Svatý týden s EU.

Film byl vytvořen ve spolupráci Zastoupení Evropské komise v České republice, Informační kanceláře Evropského parlamentu v České republice a Odboru informování o evropských záležitostech Úřadu vlády České republiky s cílem přiblížit mladým lidem fungování Evropské unie, seznámit je s její historií, základními institucemi a politikami Evropské unie.

[zdroj: www.youtube.com/user/Evropskakomisecz]

Všechna videa „Svatý týden s EU“ byla postupně z YouTube stažena nebo zablokována na základě autorských práv, ale naštěstí se ještě něco najít dá. Někdo se nám tady bojí pochlubit svým dílkem, proč asi?