TV JOJ: Hoď svišťom (zpívaná upoutávka)

TV JOJ: Hoď svišťom (zpívaná upoutávka)

Publikováno: 24. srpna 2011
Štítky: , ,

Reklama na nový sitcom slovenské TV JOJHoď svišťom„, která vzbudila pozdvižení ve zlenivělém letním rybníku. Děj sitcomu se odehrává v horském rodinném penzionu v Tatrách, a TV JOJ si na webu věnovaném seriálu hodsvistom.sk utahuje i z českých turistů. Píseň sviště, který napochoduje na scénu s hokejkou, helmou a nezbytným pivem, nazpíval špatnou češtinou slovenský bavič Jaro Szabo a stojí za to:

Dobrej den, přátelé, já žiju v Praze,
jsem prvně v Tatrách a máte tu draze!
Ve stanu s rodinou však bude blaze,
na Štrbským plesu je zadarmo bazén!

Jsem mistr v přežití a mistr s buzolou,
není tady místo, kam Česi nemohou!

Zásadně nikomu neříkám, kam jedu,
vyrážím do hor a ztrácím se v dohledu.
Nevěřím tomu, že já Gerlach nesvedu,
v báglu mám přeclíky a řízky k obědu!

Na nohou sandály, kvalitní fusakle,
nebojte se, děti, dobře to dopadne!

Turistický chodník je pro lidi blbý,
my jdeme zkratkou a jsme na to hrdí!
A když už třetí den bloudíme po lese,
přijede vrtulník zadarmo svezem se!

Na obranu autorů povedeného webu i vtipného proma sitcomu Hoď svišťom je třeba dodat, že stejný příděl čeká i arogantní Blaváky (obyvatelé Bratislavy) se zlatým řetězem a symbolem dolaru, „kteří v penzionech kradou župany“, Rusové s matrjoškou jsou zase „nevděční a lační, ale mají peníze, takže jsme vděční“, Poláci s  Fiatem hromadně v Tatrách „šukají bankomaty“ a Maďaři se svazkem paprik jsou svišťovi k smíchu, protože „sice mají lyžařskou výbavu za milion forintů, na sjezdovkách jim to ale příliš nejde, a při cestování do Tater se mají raději vyhnout Žilině“. Plyšový tatranský svišť se prostě rozhodl, že naučí turisty se v Tatrách chovat, a je jen na nich, jak jeho trefnou kritiku vezmou.

Na seriál Hoď svišťom se můžeme na TV JOJ těšit od 5. září a účinkují v něm např. Monika Hilmerová, Petra Polnišová, Tomáš Maštalír, Jozef Vajda a Alexander Bárta.