VUT v Brně: Nejsem idol, ale nerd prý je cool (2016)

VUT v Brně: Nejsem idol, ale nerd prý je cool (2016)

Publikováno: 23. února 2016
Štítky: ,

VUT v Brně přišlo v rámci náborové kampaně „NEJSEM IDOL“ s manifestem proti zneužívání nerdů. Tvářit se chytře, nosit brýle a flanelové košile se stalo populárním. Všichni chtějí vypadat jako nerdi. Na internetu se objevují videa, jak se správně chytře tvářit a oblékat, televize chrlí seriály o podivínských vědcích. Vypadat chytře je dnes cool. Jenže chytrost nejde obléct. VUT zajímá, co máte v hlavě, ne v šatníku. V extra videích v kampani vystupují bývalí studenti VUT v Brně Lukáš Štěpánek, Vanda Klestilová, David Grudl, Petra Brodilová, Marek Prchal, Jan Balabán, Jiří Fiala a Jakub Macek.

Můžeš se snažit vypadat, jak chceš, na VUT na to kašlem. Prozradí tě to, co máš v hlavě. Tak následuj svůj mozek. Nebuď idol, pojď na VUT!

Manifest postmonerdny

Nerd je prý nový idol. Nosit brýle, zastřihnout ofinu, zapnout si košili ke krku a komentovat teorii strun vám prý zajistí auru génia. Vypadat chytře je cool. Podle nás jsou cool jiné věci: Jak vyrobit beton bez cementu? Jak létat na elektřinu? Jak se dostat na Mars? Jak detekovat pravost sýrů? Na VUT nás žene zvědavost, touha zkoumat, zlepšovat a objevovat. Milujeme vědu a techniku, a tu trochu ponížení jsme nechali na střední škole. Nejsme idoly. Brýle nosíme, protože mají dioptrie. Ofinu si stříháme, abychom viděli dopředu, ve flanelové košili je nám prostě dobře. Být chytrej neznamená tak vypadat. Následuj svůj mozek. Patříš k nám. Pojď na VUT.